Udhëzime GIMP | Mësoni redaktorin më të mirë falas të fotografive

Ne lëshojmë mijëra mësime të reja video GIMP dhe artikuj të ndihmës GIMP çdo javë. Mësoni programin më të mirë falas për redaktimin e fotografive në planet!
E re për GIMP? Fillo KetuTutorialet e fundit për GIMP

Redaktimi i Fotografive GIMP + Tutoriale për Dizajnin Grafik

Në tonë tutorial, do të mësoni se si të redaktoni dhe manipuloni fotot pa pasur nevojë të blini softuer për redaktimin e fotografive (si Photoshop), si të bëni fletushka profesionale dhe kartolina urimi për biznesin tuaj ose projekte personale dhe si të hartoni grafika për ueb dhe projekte të printuara. Ne gjithashtu ju mësojmë se si të përdorni mjetet e gjetura në GIMP, si dhe veçori të tjera të rëndësishme dhe të dobishme. Shikoni një nga mësimet tona të mirënjohura më poshtë! Nuk kërkohet pajtim Adobe.

Ne krijuam Davies Media Design në YouTube për të siguruar një mënyrë falas për të mësuar fotografët fillestarë, stilistët grafikë dhe pronarët e bizneseve GIMP, programi falas i manipulimit të figurave. Sot, kanali ka një sukses të madh (falë djemve!) Me të 10 milion shikime nga e gjithë bota dhe 100,000 abonentë.

Merrni klasën time Master GIMP 2.10

Master GIMP në këtë Best-Selling Kurs
10,000 Studentë të Regjistruar // 4.6 Star Rating

Farë doni të mësoni në GIMP?

Bazat e GIMP: Fillimi

A jeni i ri në programin GIMP, apo e konsideroni veten një fillestar të plotë? Filloni këtu për t'u njohur me GIMP dhe konceptet e tij të rëndësishme.

Redaktimi i Fotografive GIMP

A jeni një fotograf duke kërkuar një mënyrë të shkëlqyeshme, falas për të redaktuar fotot tuaja, apo doni të përmirësoni aftësitë tuaja për redaktimin e fotografive në përgjithësi? Filloni me këto mësime.

Manipulimi i fotove GIMP

Ju i keni poshtë bazat dhe keni stilin tuaj të redaktimit të fotove, por tani dëshironi t'i merrni gjërat në një nivel dhe të manipuloni fotot për të krijuar kompozime të mahnitshme.

Dizajn Grafik GIMP

A përdorni kryesisht GIMP për të krijuar kompozime të dizajnit grafik? Apo jeni kurioz për atë që është i aftë GIMP? Shikoni këto mësime të dizajnit grafik GIMP.

Logoja e anëtarësimit në Davies Media Design Premium

BECNI NJ M AN M PREMIUM DMD

Merrni qasje në përmbajtjen PREMIUM

Dëshironi të mësoni përtej udhëzimeve tona falas? Merrni mundësinë e përdorimit të udhëzimeve premium, leksioneve të kurseve dhe klasave dhe burimeve të shkarkueshme si aplikacioni i Qendrës së Ndihmës GIMP, Libri i Shtresave GIMP dhe modelet e mediave sociale.

Lexoni Artikujt dhe Listat tona të Ndihmës GIMP

Si të ndryshoni madhësinë e imazheve për WordPress duke përdorur artikullin e ndihmës GIMP

Si të ndryshoni madhësinë e imazheve për WordPress në GIMP (dhe pse është e rëndësishme)

Po kërkoni të ngarkoni imazhe në faqen tuaj të WordPress, por nuk jeni të sigurt se çfarë madhësie ose lloj skedari duhet të jenë imazhet? A nuk jeni të njohur me procesin e ndryshimit të madhësisë dhe...
Si të prekni forma në artikullin e ndihmës GIMP nga Davies Media Design

Shto Strokes te Shapes në GIMP

Në këtë artikull ndihme do t'ju tregoj se si të shtoni një goditje në format tuaja duke përdorur një metodë të thjeshtë dhe miqësore për fillestarët. Ju mund të shikoni versionin video të këtij tutoriali më poshtë, ose...
9 Shtojcat më të mira të GIMP për artikullin tutorial 2022

9 Shtojcat + Shtesat më të mira GIMP për 2022

Përshëndetje dhe mirëseardhje në një tjetër tutorial, emri im është Mike Davies dhe në këtë artikull do t'ju tregoj 9 shtojcat dhe shtesat e mia të preferuara GIMP për vitin 2022. Mund ta shikoni videon...
Si të instaloni shtojca në udhëzuesin e artikullit të ndihmës GIMP

Si të instaloni Plugins në GIMP për Windows

Në këtë artikull ndihme, unë do t'ju tregoj se si të instaloni shtojcat në GIMP. Mbani në mend se zakonisht vetëm shtojcat e krijuara posaçërisht për GIMP do të funksionojnë në GIMP. Në...
Krijo tekst 3D në tutorialin GIMP për fillestarët

Si të krijoni tekst 3D në GIMP

Në këtë artikull ndihme do t'ju tregoj një metodë të shpejtë dhe të lehtë për fillestarët për të krijuar tekst të mrekullueshëm 3D duke përdorur GIMP. GIMP është një redaktues fotografish dhe dizajn grafik falas...
Si të eksportoni një shtresë të vetme si imazh nga GIMP

Si të eksportoni shtresa të vetme si imazhe nga GIMP

Mirë se vini përsëri në Davies Media Design, dhe në këtë artikull do të mbuloj se si të eksportoni shtresa të vetme nga përbërja juaj GIMP në çdo lloj skedari. Ja një shembull kur ju...
Shtoni tekst në një kurbë në artikullin e ndihmës GIMP

Si të vendosni tekst në një kurbë në GIMP

Në këtë tutorial, unë do t'ju tregoj një metodë të provuar dhe të vërtetë për vendosjen e tekstit në një kurbë në GIMP. Është shumë e thjeshtë, miqësore për fillestarët dhe kërkon vetëm disa hapa bazë. Ti...
Më i miri nga udhëzimet e GIMP 2021 Davies Media Design

21 Udhëzimet më të mira GIMP të vitit 2021

2022 është pranë nesh dhe ne zyrtarisht ia dolëm deri në 2021. Ju e dini se çfarë do të thotë kjo! Është koha që lista ime përfundimtare "Mësimet më të mira të vitit 2021" të shfaqë GIMP-in më të njohur...
2022 është një vit Make or Break për GIMP

2022, një vit "Bëni ose Pushoni" për GIMP

Le të jemi të vërtetë për një sekondë - GIMP ka qenë duke luftuar kohët e fundit. Në një botë që ndryshon me shpejtësi (veçanërisht kur bëhet fjalë për fotografinë dhe softuerin e redaktimit të fotografive), imazhi GNU...
Sfarë ka të re në GIMP 2.10.30

Çfarë ka të re në GIMP 2.10.30

Versioni i 4-të i lëshuar i qëndrueshëm i GIMP i vitit 2021 është një tjetër përditësim i lehtë i këtij softueri falas të redaktimit të fotografive. Pika kryesore e këtij versioni të ri të lëshimit është se GIMP ka përditësuar 6...

Mësoni GIMP në ndonjë prej këtyre platformave të shkëlqyera

Regjistrohuni në Buletinin DMD

Regjistrohuni në Buletinin DMD

Regjistrohuni për të marrë udhëzime të reja, azhurnime të kursit dhe lajmet më të fundit mbi softuerin tuaj të preferuar me burim të hapur!

Ju keni regjistruar me sukses!

Pin atë në Pinterest

Share Kjo