Shtëpia juaj për tutoriale GIMP

Ne lëshojmë mijëra udhëzime të reja për video GIMP dhe artikuj të Ndihmës GIMP çdo javë. Mësoni softuerin më të mirë falas për redaktimin e fotografive në planet!
E re për GIMP? Fillo KetuTutorialet e fundit për GIMP

Redaktimi i Fotografive GIMP + Tutoriale për Dizajnin Grafik

Në vitin 2011, ne krijuam Davies Media Design në YouTube për të ofruar një mënyrë falas për dizajnuesit fillestarë të grafikëve, fotografët dhe pronarët e bizneseve për të mësuar GIMP, programi falas i manipulimit të figurave. Sot, kanali ka një sukses të madh (falë djemve!) Me të 9 milion shikime nga e gjithë bota dhe 100,000 abonentë.

Në udhëzimet tona, ju do të mësoni se si të redaktoni dhe manipuloni fotot pa pasur nevojë të blini Photoshop, si të krijoni fletushka profesionale dhe kartolina përshëndetëse për biznesin tuaj ose projektet personale dhe si të krijoni grafikë për projekte në internet dhe të shtypura. Ne gjithashtu ju mësojmë se si të përdorni mjetet që gjenden në GIMP, si dhe karakteristika të tjera të rëndësishme dhe të dobishme. Shikoni një nga udhëzimet tona të vlerësuara më poshtë!

Merrni klasën time Master GIMP 2.10

Master GIMP në këtë Best-Selling Kurs
8,000 Studentë të Regjistruar // 4.5 Star Rating

Farë doni të mësoni në GIMP?

Bazat e GIMP: Fillimi

A jeni i ri në programin GIMP, apo e konsideroni veten një fillestar të plotë? Filloni këtu për t'u njohur me GIMP dhe konceptet e tij të rëndësishme.

Redaktimi i Fotografive GIMP

A jeni një fotograf duke kërkuar një mënyrë të shkëlqyeshme, falas për të redaktuar fotot tuaja, apo doni të përmirësoni aftësitë tuaja për redaktimin e fotografive në përgjithësi? Filloni me këto mësime.

Manipulimi i fotove GIMP

Ju i keni poshtë bazat dhe keni stilin tuaj të redaktimit të fotove, por tani dëshironi t'i merrni gjërat në një nivel dhe të manipuloni fotot për të krijuar kompozime të mahnitshme.

Dizajn Grafik GIMP

A përdorni kryesisht GIMP për të krijuar kompozime të dizajnit grafik? Apo jeni kurioz për atë që është i aftë GIMP? Shikoni këto mësime të dizajnit grafik GIMP.

BECNI NJ M AN M PREMIUM DMD

Merrni qasje në përmbajtjen PREMIUM

Dëshironi të mësoni përtej udhëzimeve tona falas? Merrni mundësinë e përdorimit të udhëzimeve premium, leksioneve të kurseve dhe klasave dhe burimeve të shkarkueshme si aplikacioni i Qendrës së Ndihmës GIMP, Libri i Shtresave GIMP dhe modelet e mediave sociale.

Lexoni Artikujt dhe Listat tona të Ndihmës GIMP

Manual për Veçoritë e Kërkimit të GIMP

Karakteristikë e veprimeve të kërkimit GIMP | Gjeni dhe Hapni Shpejt Çdo Efekt, Imazh ose Artikull të Menysë

Karakteristika e veprimeve të kërkimit GIMP, e njohur gjithashtu si Karakteristika e integruar e kërkimit, është një mënyrë e shpejtë dhe e thjeshtë për të gjetur ASNJY GJ që dëshironi të hapni në GIMP. Kjo veçori funksionon me gjetjen ...
Tipari më i mirë i ri në çdo version të lëshimit të GIMP 2.10

Tipari më i mirë i ri në çdo version të lëshimit të GIMP 2.10 | 2.10 deri 2.10.24

Në këtë artikull do të shikoj funksionin më të mirë të ri në çdo version të lëshimit të GIMP 2.10. Ju mund të shihni të gjitha tiparet e reja që u lëshuan në çdo lëshim të qëndrueshëm të GIMP ...
Krijoni korniza të personalizuara me zgjedhje në GIMP

Si të krijoni korniza nga përzgjedhjet në GIMP

Mirësevini në Davies Media Design dhe në këtë artikull do t'ju tregoj se si të krijoni korniza për imazhet ose grafikët tuaj duke përdorur zgjedhjet në GIMP! Me këtë teknikë, ju mund të ...
Kopjoni dhe ngjitni zgjedhjet në artikullin e Ndihmës GIMP

Si të kopjoni dhe ngjisni zgjedhjet në GIMP

Në këtë artikull të bazave të GIMP do t'ju tregoj se si të kopjoni dhe ngjisni zgjedhjet në GIMP. Kjo detyrë është e shpejtë dhe e lehtë, prandaj le të zhytemi menjëherë! Hapi 1: Vizato zgjedhjen tënde ...
Artikulli i Krahasimit të Redaktorit të Fotos së GIMP vs Affinity Photo

GIMP vs Foto e Afinitetit: Krahasimi i Dy Redaktuesve të Fotove dhe Alternativave Adobe

Gjatë muajve të fundit kam marrë shumë kërkesa për të bërë një krahasim midis GIMP dhe Affinity Photo - veçanërisht pasi kam lëshuar GIMP tim vs Photoshop: Complete ...
Richard Stallman rivendoset në Bordin e Fondacionit të Softuerit të Lirë

Figurë Pioneri dhe Kontradiktor i Software-it të Lirë Richard Stallman rivendoset në Bordin e FSF-së

Sipas një artikulli nga The Verge, Richard Stallman "po ribashkohet me bordin e Fondacionit të Software-it të Lirë". Stallman është padyshim një nga më, nëse jo më shumë, ...
21 Udhëzime për Projektimin Grafik të GIMP për Master për 2021

21 Udhëzime për Projektimin Grafik të GIMP për Master për 2021

GIMP mund të jetë një redaktues falas fotografish, por ka aftësi të mahnitshme kur bëhet fjalë për dizajnin grafik. Me formën e saj të panumërt dhe mjetet e zgjedhjes së dorës së lirë, mjetin e shtigjeve, mjetin e tekstit dhe ...
Thatësira e Madhe GIMP e vitit 2021 E veçuar

GIMP në thatësirën më të gjatë midis versioneve të lëshimit që nga lëshimi fillestar i GIMP 2.10

Kanë kaluar mbi 160 ditë që kur GIMP lëshoi ​​për herë të fundit një version të ri të lëshimit (GIMP 2.10.22 u lëshua në 7 Tetor, 2020). Kjo është më e gjatë se çdo periudhë midis lëshimit të qëndrueshëm ...
20 tutorialet kryesore të GIMP të vitit 2020

20 Udhëzimet më të mira GIMP të vitit 2020

2020 ishte një vit i çmendur çmendurisht për të thënë të paktën. Sidoqoftë, përkundër kaosit, Davies Media Design ka arritur ende të nxjerrë mjaft mësime të GIMP për temat e fotove ...
Si të vizatoni drejtkëndëshat në artikullin e Ndihmës GIMP

Si të vizatoni një drejtkëndësh në GIMP

Po kërkoni të mësoni se si të vizatoni një drejtkëndësh në GIMP? Friendlyshtë super e lehtë dhe miqësore për fillestarët! Në këtë artikull të ndihmës GIMP, unë do t'ju tregoj se si të vizatoni drejtkëndëshat në GIMP duke përdorur të integruar ...

Mësoni GIMP në ndonjë prej këtyre platformave të shkëlqyera

Regjistrohuni në Buletinin DMD

Regjistrohuni në Buletinin DMD

Regjistrohuni për të marrë udhëzime të reja, azhurnime të kursit dhe lajmet më të fundit mbi softuerin tuaj të preferuar me burim të hapur!

Ju keni regjistruar me sukses!

Pin atë në Pinterest

Share Kjo