Udhëzues GIMP 2.10: Rynthesizer është më i mirë se mbushja e vetëdijshme e përmbajtjes së Photoshop

Në këtë tutorial GIMP 2.10.6, unë ju tregoj pse Plugini Resynthesizer i GIMP (dhe mjeti Heal Selection që vjen me të) është më i mirë se veçoria e Plotësimit të Përmbajtjes së Aware të Photoshop-it! Ky mjet ju lejon të fshini shpejt objektet në imazhet tuaja me të dhëna minimale – edhe kur sfondi është kompleks. Unë gjithashtu ju tregoj se ku dhe si ta shkarkoni këtë shtojcë për GIMP-in tuaj (lidhja e shkarkimit më poshtë). Ky është një mësim i mrekullueshëm për fillestarët që duan të mësojnë se si të fshijnë çdo gjë në fotot e tyre shpejt në GIMP. Së shpejti do të dalim me një artikull që shoqëron këtë tutorial mbi veçoritë e tjera që vijnë me shtojcën Resynthesizer.

Shkarkime

Shkarkoni Shtojcën e Resynthesizer në Media Fire: http://www.mediafire.com/file/gwc928wmwti30g3/resynth_win_32_64.zip Shkarkoni versionin e fundit të GIMP 2.10: https://www.gimp.org/downloads/ Shkarkoni foton e pulës me djalë nga Pixabay: https://pixabay.com/en/chicken-old-man-birds-wings-1822472/ Shkarkoni foton e Astronomisë (Llambë) nga Pixabay: https://pixabay.com/en/astronomy-woman-dream-jetty-space-3188563/

Lidhje të dobishme

Vizitoni faqen tonë të internetit për më shumë mësime me tekst dhe video: https://www.daviesmediadesign.com/tutorials/ Regjistrohuni në kursin tonë për redaktimin e fotove GIMP: https://www.udemy.com/gimp-photo-editing/ Faleminderit Patronëve tanë të Nivelit të Diamantëve që na mbështesin në Patreon! Ken Brewer Faleminderit Patronëve tanë të Nivelit të Arit të cilët na mbështesin në Patreon! BashMurals commodore256 Cedric Debono Jamie Fraser Judd West Faleminderit Patronëve tanë të Nivelit të Argjendtë që na mbështesin në Patreon! John Echegoyen Mbështetni kanalin tonë dhe na ndihmoni të rritemi duke u bërë Patron sot – dhe merrni shpërblime të mira në këmbim: https://www.patreon.com/daviesmediadesign Bleni Tregtinë Zyrtare DMD (këmisha, kriklla, ngjitëse, kapuç) në Dyqanin tonë të Teespring: https://teespring.com/stores/davies-media-design-merch Shihni se si mund të ndihmoni ekipin GIMP: https://www.gimp.org/develop/ Facebook: https://www.facebook.com/DaviesMediaDesign/ Twitter: @DaviesMediaDes

Pin atë në Pinterest