Shtëpia juaj për Tutoriale Inkscape

Mësoni Inkscape, programi Falas Graphik i Shkallëzuar i Vektorit, me Udhëzimet tona Inkscape dhe Artikujt e Ndihmës.
Tutorialet e fundit të Inkscape

Tutoriale për hartimin grafik të Inkscape

Ne krijuam Davies Media Design në YouTube të sigurojë një mënyrë falas për projektuesit fillestarë të grafikëve, fotografët dhe pronarët e biznesit për të mësuar softuer falas dhe me burim të hapur. Sot, kanali është rritur në mbi 100,000 abonentë që mësojnë programe si Inkscape për të ndihmuar me projektet e tyre personale dhe profesionale.

Në tonë Udhëzime për Inkscape dhe artikuj për ndihmë, ju do të mësoni bazat se si të përdorni këtë program grafik vektor të shkallëzuar, plus mësoni se si të krijoni kompozime të mahnitshme të dizajnit grafik. Pavarësisht nëse jeni një artist apo një sipërmarrës, do t'ju pëlqejë të mësoni këtë softuer falas nga udhëzimet tona.

Po kërkoni Tutoriale për GIMP?

Ne gjithashtu ofrojmë qindra mësime GIMP
Shikoni një larmi temash për redaktimin dhe manipulimin e fotografive.

Lexoni Artikujt e Ndihmës tonë për Inkscape

Inkscape 1.1 Rreth Artikullit Contest Screen Featured

Projektuesit e Inkscape Trullosen me Punë të pabesueshme Arti në Inkscape 1.1 Rreth Konkursit të Ekranit

Inkscape, alternativa falas grafike vektoriale e shkallëzuar e softuerit premium si Adobe Illustrator, ka zhvilluar gara të shumta "About Screen" gjatë viteve si një mënyrë për të marrë ...
10 Kombinime ngjyrash me logo për artikullin e dizajnit grafik

10 Kombinime ngjyrash me logo për projektet tuaja të projektimit

 Po kërkoni një kombinim të shkëlqyeshëm ngjyrash për t’u përdorur në projektin tuaj grafik apo logot? Ju jeni në fat! Unë kam bashkuar 10 skema të mrekullueshme të ngjyrave më poshtë - të cilat secila përfshijnë ...
Si të Rrotulloni objektet në Tutorialin e Inkscape

Si të rrotullohen objektet në Inkscape

Inkscape padyshim që disa do të mësohen kur të filloni së pari me programin. Një nga detyrat e para që mund të kërkoni të mësoni është se si të rrotullohet një objekt në ...
Si të Vendosni Tutorialin e Inkscape të Errët të Inkscape 1.0

Vendoset Inkscape 1.0 Theme e Errët

Inkscape i ri 1.0 është këtu! Dhe ka mijëra karakteristika të reja të shkëlqyera, përfshirë aftësinë për të personalizuar me lehtësi ndërfaqen tuaj të përdoruesit sipas dëshirës tuaj. Këto personalizime UI ...
Si të lakojmë artikullin e tekstit të preferuar

Si të krijoni tekstin e lakuar në Inkscape 1.0

Në këtë artikull do t'ju tregoj se si të krijoni me lehtësi tekstin e lakuar në Inkscape. Kjo metodë është e shpejtë dhe e thjeshtë - kërkon vetëm sekuencën e duhur të hapave për të marrë rezultatin që ju ...
Thjesht-Wrap-Text-Rreth-a-Circle-Inkscape-zgjedhura

Si të mbështillni tekstin rreth një rrethi në Inkscape

Dëshironi të merrni aftësitë tuaja të projektimit deri në një shkallë - qoftë kjo për krijimin e logove ose thjesht krijimin e pjesëve të tekstit tërheqës? Në këtë tutorial, unë do t'ju ndihmoj ta bëni vetëm atë duke ...
Inkscape vs Illustrator 3 Artikuj të Krahasuar me Karakteristikat popullore

Inkscape vs Illustrator: 3 Karakteristika të rëndësishme Krahasuar

Inkscape dhe Adobe Illustrator janë dy programe grafike vektoriale të shkallëzueshme që mbështeten në formulat matematikore për të vizatuar arte dhe vizatime të sakta dhe pafundësisht të shkallëzuara ...

Eksportoni SVG në PNG në Inkscape

Inkscape përdor rregullisht .SVG filetype, i cili qëndron për Graphics Vector të shkallëzuar. Kjo filetype ruan objekte dhe shtresa të redaktueshme që krijoni në kompozimet tuaja, ...
Si të krijoni udhëzuesin e qendrës në tutorialin e Inkscape

Si të krijoni udhëzuesin e qendrës në Inkscape

Në këtë artikull të Ndihmës së Inkscape, do t'ju tregoj se si të krijoni me lehtësi udhëzuesit e qendrës në Inkscape për t'ju ndihmuar të rreshtoni lehtësisht objektet në qendër të përbërjes tuaj. Ky është një tipar ...
Si të importoni paleta në Inkscape

Si të importoni paleta në Inkscape

Importimi i paletave në Inkscape është jashtëzakonisht i lehtë. Kjo kryesisht falë faktit që Inkscape mbështet skedarët GPL, ose GIMP Palette. Pra, nëse keni krijuar ndonjëherë një paletë në ...
Regjistrohuni në Buletinin DMD

Regjistrohuni në Buletinin DMD

Regjistrohuni për të marrë udhëzime të reja, azhurnime të kursit dhe lajmet më të fundit mbi softuerin tuaj të preferuar me burim të hapur!

Ju keni regjistruar me sukses!

Pin atë në Pinterest

Share Kjo