Artikuj të Ndihmës së Inkscape

Shikoni Artikujt tonë të Ndihmës së Inskcape për të mësuar se si të përdorni këtë program të mahnitshëm, me burim të hapur, të Shkallëzuar, Grafika, plus lexoni lajmet më të fundit të Inkscape!

Si të krijoni shigjeta në Inkscape

Si të krijoni shigjeta në Inkscape

Në këtë artikull ndihme, unë do t'ju tregoj se sa e thjeshtë është të shtoni shigjeta në përbërjen tuaj Inkscape! Shigjetat janë një mënyrë e shkëlqyeshme për të zbukuruar grafikën tuaj, për të tërhequr vëmendjen te artikujt në një kompozim, apo edhe për të demonstruar lidhjet midis objekteve, ndër përdorime të tjera. Le të...

Si të mbushni tekstin me një gradient në Inkscape

Si të mbushni tekstin me një gradient në Inkscape

Në këtë tutorial, unë do t'ju tregoj se si ta mbushni tekstin tuaj me një gradient duke përdorur Inkscape, redaktuesin falas të grafikës vektoriale! Kjo është një teknikë shumë e thjeshtë që kërkon vetëm disa hapa, kështu që le të zhytemi! Si fillim, kapni veglën Text nga kutia e veglave Inkscape duke...

LAJME: INKSCAPE SHPALL MJETIN E NDURTUESIT TAP SHIPE SHIPE, UDHESZUES T SM SMART Martin Owens më në fund fle

LAJME: INKSCAPE SHPALL MJETIN E NDURTUESIT TAP SHIPE SHIPE, UDHESZUES T SM SMART Martin Owens më në fund fle

Në një video të fundit të postuar fillimisht në faqen Patreon të Martin Owens, Znj. Owens (aka Kama Lord) ndërhyn për një Martin Owens të dremitur dhe ndoshta të mbingarkuar me punë (është faji i tij që i kushtohej kaq shumë zhvillimit të Inkscape) për të njoftuar se Inkscape po punon për ...

10 Kombinime ngjyrash me logo për projektet tuaja të projektimit

10 Kombinime ngjyrash me logo për projektet tuaja të projektimit

 Po kërkoni një kombinim të shkëlqyeshëm ngjyrash për t’u përdorur në projektin tuaj grafik apo logot? Ju jeni në fat! Unë kam bashkuar 10 skema të mrekullueshme të ngjyrave më poshtë - të cilat secila përfshin emrin e ngjyrës dhe kodin HEX për ngjyrën (të cilat mund t'i kopjoni dhe ngjisni në tuaj ...

WordPress për fillestarët 2023 Masterclass pa kod nga Davies Media Design
Ad - Web Hosting nga SiteGround - Krijuar për menaxhim të lehtë të faqes. Klikoni për të mësuar më shumë.
GIMP Masterclass nga Davies Media Design në Udemy

Ndiqni Së bashku

Regjistrohuni në gazetën Davies Media Design për udhëzimet tona më të fundit, lajmet GIMP & Inkscape, artikujt e Ndihmës GIMP & Inkscape dhe më shumë azhurnime nga kurset tona dhe rreth komunitetit GIMP.

Tutoriale falas

Ne kemi shumë mësime dizajni falas për të gjitha nivelet e aftësive. Mësoni se si të fshini një sfond në GIMP, të modifikoni fotot RAW me Darktable ose ta bëni faqen tuaj të WordPress më të sigurt me cilindo nga mësimet tona falas të videove!

Kurse Premium

Dëshironi të çoni njohuritë tuaja GIMP, WordPress ose Darktable në nivelin tjetër? Ne ofrojmë disa kurse dhe klasa, duke filluar nga një Masterclass GIMP 30 orë në Udemy deri në një kurs 10 orësh WordPress.

Gati për të mësuar Software të Lirë?

Shikoni një tutorial ose shfletoni listën tonë të kurseve premium që mësojnë GIMP, WordPress ose Darktable!

Pin atë në Pinterest